O proszę, jakie ładne MMORPG! Black Desert Online to zręcznościowa, niesamowicie zapowiadająca się produkcja Holenderskiego studia Daum Games. I w przeciwieństwie do wielu super oczekiwanych tytułów – w tę grę będziemy mogli zagrać już 16 grudnia podczas otwartej bety.

Podczas testów alfa, gracze mogli wybrać spośród pięciu kals (Warrior, Sorceress, Berserker, Ranger, Wizard) – obecnie wprowadzona zostanie kolejna klasa, nazwana Tamer.

Jak widzicie, rzeczywiście jest na czym oko zawiesić a sam gameplay wygląda na czystą zabawę. W połączeniu z przepięknymi lokacjami oraz naciskiem na PvP gra oficjalnie ląduje na czele mojej listy gier, które muszę sprawdzić.

Według oficjalnego info prasowego Black Desert Online mają wyróżniać następujące elementy:

  • przepiękna grafika i żyjący świat
  • ekscytująca mechanika walki
  • niczym nie ograniczone opcje dostosowania bohatera
  • zaawansowany system PvP (arena, wojny gildii, oblężenia twierdz i wiele więcej)
  • ciekawa fabułą i historia świata
  • unikalny system farm – uprawianie swojej ziemi
  • spersonalizowana stajnia – chwytanie, oswajanie i szkolenie dzikich koni
  • przemyślany system craftingu, łowienia, łowiectwa i alchemii
  • intuicyjne sterowanie zaprojektowane pod pada

No cóż, nie ulega wątpliwości, że Daum Games mierzy wysoko – gracze mają mnóstwo alternatyw jeśli chodzi o gry MMO (choćby zmienione niedawno na free-to-play: Guild Wars 2 i WildStar). Sama gra na pewno na początku darmowa nie będzie – obecnie dostępne są pakiety przedpremierowe (w cenach od 30 do 100 EUR)

 

Więcej informacji znajdziecie na https://www.blackdesertonline.com

Dark Night Comparison

 

 

Na Gry-Online czytamy:

„Black Desert to gra MMORPG osadzona w klimatach fantasy. Jest to debiutancki projekt koreańskiego zespołu Pearl Abyss. Studio, choć nowe, zatrudnia jednak samych weteranów branży. Przede wszystkim, głównym projektantem gry jest Dae-Il Kim, który pełnił te samą rolę przy produkcji RYL Online oraz Continent of Ninth. Akcja toczy się w ponurym świecie fantasy, targanym nieustającymi konfliktami. Zabawę rozpoczynamy od stworzenia własnego bohatera, wybierając pomiędzy kilkoma różnorodnymi rasami i klasami. Sercem jest rozbudowany system starć. Mechanizmy walki są mocno zręcznościowe i więcej zależy tutaj od refleksu graczy, niż statystyk ich postaci. Sami musimy wycelować każdy cios oraz strzałę i wykonać każdy unik. W walce wykorzystujemy m.in. miecze, włócznie, topory, łuki, kusze i zaklęcia bojowe. Obecny jest także system walki na wierzchowcach oraz innych zwierzętach. Co więcej, ataki możemy łączyć w combosy, które dodatkowo zwiększają zadawane obrażenia. Black Desert oferuje na każdym serwerze jeden wielki wirtualny świat, pozbawiony instancjonowania. Istotną rolę odgrywają tutaj rozgrywki PvP. Zwłaszcza ciekawie prezentują się oblężenia twierdz, podczas których wykorzystywane są m.in. ruchome wieże, drabiny, armaty oraz katapulty. Autorzy zadbali również o rozbudowaną wirtualną ekonomię. Gracze mogą m.in. gromadzić surowce, prowadzić handel, uprawiać pola, budować fabryki, najmować postacie niezależne, wytwarzać przedmioty i kupować oraz zarządzać nieruchomościami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują okazję do urozmaicenia sobie zabawy, odpoczynku od walk i napełnienia własnych sakiewek złotem.”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.