AktualnościcRPG

Bound By Flame

By 18 stycznia 2014 One Comment

Wczoraj po południu studio Spiders uruchomiło nową stronę nadchodzącego wielkimi krokami Bound By Flame!

Gra zapowiada się niezwykle ciekawie – wcielimy się w niej w najemnika opętanego przez demona płomieni. Dzięki tej symbiozie bohater może używać w walce potężnej magii ognia, jednak wszystko ma swoją cenę. Poddawanie się pod demoniczny wpływ zmieni nasz wygląd oraz wpłynie na fabułę.

Głównym bohaterem Bound by Flame jest najemnik opętany przez demona, władającego niszczycielską potęgą ognia. Nie ma on jednak pełnej kontroli nad swoim ?gospodarzem?. To, w jakim stopniu protagonista odda się pod demoniczne wpływy, zależy od gracza. Wielokrotnie staje on przed wyborem: ulec pokusie i zyskać potężne moce czy rozwijać w sobie cechy prawego herosa? Główny wątek podzielony został na rozdziały, których wygląd w dużej mierze kształtowany jest przez podejmowane decyzje ? zarówno fabularne, jak i te dotyczące rozwoju bohatera.

Przed rozpoczęciem zabawy gracz tworzy swoją postać, decydując m.in. o jej płci, wyglądzie i bazowych statystykach. Rozwijać się można w trzech dziedzinach: jako wojownik, mag ognia, bądź skrytobójca. Ulepszanie postaci oparte zostało na tradycyjnym systemie awansowania na kolejne poziomy doświadczenia i odblokowywania umiejętności z wybranego drzewka rozwoju. Nabywanie mocy magicznych wiąże się z oddawaniem części duszy bohatera pod władanie niegodziwego ducha. Wiąże się to nie tylko ze zdolnościami protagonisty, lecz również z jego aparycją ? im większy wpływ wywiera na niego demon, tym bardziej odbija się to na wyglądzie bohatera.

Skuteczność bojowa postaci modyfikowana jest także przez noszony przez nią ekwipunek. Ten da się wytwarzać samodzielnie. Twórcy postarali się o system craftingu, dzięki któremu gracz sam może wykuć i ulepszyć miecze, zbroje i inne przedmioty.

Bestiariusz Bound by Flame obejmuje wiele stworzeń charakterystycznych dla fantasy, m.in. smoki, licze, nieumarłych, błotne bestie, czy lodowe potwory. Dynamiczna walka wymaga od gracza pewnej zręczności, mimo faktu, że to statystyki postaci mają największe znaczenie podczas starć.

Główny bohater nie musi podróżować samotnie. Na swojej drodze spotyka on osoby chętne, by dołączyć do jego kompanii. W zależności od poczynań gracza, da się wypracować różne relacje pomiędzy przywódcą drużyny, a jego towarzyszami: romanse, przyjaźnie lub rywalizację.

Pod względem grafiki Bound by Flame nie odstaje zbytnio od światowej czołówki gatunku RPG. Jakość oprawy i styl graficzny pozwala wczuć się w realia świata fantasy, w którym egzotyczne miejsca zamieszkiwane są przez odrażające potwory. (źródło)

Gra zapowiedziana jest na drugi kwartał 2014, dostępna będzie na Xbox 360, PS 3 i 4 oraz PC.

Znając wcześniejsze dokonania Spiders (Of Orcs And Men, Mars War Logs, Gray Matter, Sherlock Holmes) jestem spokojny o poziom fabularny i oprawę wizualną. Studio już nie raz udowodniło, że mało kto potrafi tworzyć tak niesztampowe i wciągające historie.

One Comment

  • Greystock23 pisze:

    No cóż po moim zdaniem genialnym Mars war logs teraz czas na fantasy… mam nadzieje ze tworcy odejda od znanych kanonów tak jak było w przypadku Marsa… czekam jak ćpun na kolejną działkę:D

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.