AktualnościRelacje

Inżynieria Gier Komputerowych XII

Ogólnopolska Konferencja – Inżynieria Gier Komputerowych XII odbędzie się 10-12 kwietnia 2015 w Siedlcach, jej celem jest prezentacja osiągnięć polskich entuzjastów projektowania i programowania gier.

Organizatorzy zapraszają zarówno hobbystów, naukowców jak też twórców komercyjnych. Będzie to już dwunasta edycja konferencji, mająca na celu integrację środowiska naukowego informatyków, wymianę doświadczeń oraz popularyzację tej dziedziny wiedzy oraz przedstawienie zagadnień związanych z coraz większym rynkiem elektronicznej rozrywki.

Obszar tematyczny konferencji to m.in. programowanie gier na urządzenia mobilne i sztuczna inteligencja w grach komputerowych.

Przybliżony plan trzydniowej konferencji:

Dzień I: rozpoczęcie konferencji, wykłady prezentowane przez osoby, które zgłoszą wcześniej prezentację na określony temat.
Dzień II: dzień wykładów. Wieczorem ogłaszana jest tematyka oraz wymagania konkursu Compo, polegającego na stworzeniu gry. Tego dnia zgłaszają się drużyny chętne do konkurencji.
Dzień III: poświęcony jest tworzeniu gier przez zgłoszone składy w ramach konkursu Compo. Na koniec podawane są wyniki konkursów oraz przyznawane nagrody.

Więcej informacji i rejestracja dostępna na stronie: http://igk.uph.edu.pl

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.