Paradox Interactive i Obsidian Entertainment (tak, ten sam Obsidian od Pillars of Eternity i Fallout – New Vegas) zapowiedzieli właśnie swoją nową grę – Tyranny. Jak czytamy na stronie http://www.tyrannygame.com/

In Tyranny, the grand war between good and evil is over ?and the forces of evil, led by Kyros, the Overlord, have won. The Overlord?s merciless armies dominate the face of the world, and its denizens must find their new roles within the war-torn realm. Players interact with the population of the populace to inspire loyalty, disgust, or fear as they roam the world as an officer in Kyros? forces, empowered to act as both judge and executioner.

W świecie rządzonym przez okrutnego tyrana wcielamy się w rolę jego oficera i poprzez różne interakcje z postaciami możemy nakłaniać do lojalności, strachu lub buntu. Jako sędzia i egzekutor będziemy więc mieć bezpośredni wpływ na kształtowanie otaczającego świata.

Wydaje mi się, że jest to odpowiedź na Age of Decadence – jeśli tak, to już jestem kupiony, niewiele jest bowiem gier w których możemy podejmować trudne i moralnie dwuznaczne decyzje. A przecież właśnie o to chodzi w dobrym RPG!

 

Premiera

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.