Poniższa lista to prezentacja firm, stron oraz osób z którym współpracujemy. A pisząc o współpracy – mam na myśli relację obustronną, czyli wiemy o swoim istnieniu i wspieramy się w miarę potrzeb i możliwości. W przeciwieństwie do wielu innych stron, gdzie loga zamieszczone są dla szpanu i wyższego lansu – nie staramy się naginać rzeczywistości 😉

Frozenbyte Inc. to fińska firma produkująca niezależne gry komputerowe założona w 2001 roku z siedzibą w Helsinkach. Studio liczy około 40 osób. Pierwszym jego produktem była gra Shadowgrounds. W 2009 roku przez IGIOS zostały stworzone porty gier Shadowgrounds i Shadowgrounds Survivor na Linuksa, które zostały wydane przez Linux Game Publishing. Studio zaprojektowało wyprodukowało również hity takie jak Trine, Trine 2 i Splot.

Runic Games to amerykańska firma z Seattle, założona przez Travisa Baldree, Max Schaefera i Ericha Schaefera (współzałożycieli Blizzard North, twórców Diablo 1 i 2 ), Petera Hu oraz Flagship Studios Seattle (czyli zespół odpowiedzialny za Mythos). W 2009 roku firma wydała Torchlight, w 2012 pojawił się sequel – Torchlight 2. Obydwie gry okazały się ogromnym sukcesem.

 

IQ Publishing jest liderem polskiego rynku akcesoriów do konsol video i komputerów dla graczy. Największym w Europie specjalistą od mat do tańca i producentem oprogramowania do nich, zarówno tanecznego, jak i specjalistycznych, wymagających myślenia gier.

Grinding Gear Games was founded in November 2006 in Auckland, New Zealand. Its founding members come from various countries and have a selection of diverse backgrounds ranging from artificial intelligence and software security to industrial design to professional tournament game play. They are currently developing Path of Exile, a competitive online action RPG.

Focus Home Interactive – founded in 1996, Focus Home Interactive is an independent French publisher based near Paris, France. Known for the quality, diversity and originality of its catalogue, Focus has published and distributed original titles that have become benchmark titles worldwide — such as Blood Bowl, Sherlock Holmes, TrackMania, Runaway and also Cities XL and Cycling Manager.

Radio Sygnały to studencka rozgłośnia z Opola z wieloletnią tradycją. Studio powstało w 1957 roku i przez lata działało jako radiowęzeł w akademikach Wyższej Szkoły Pedagogicznej (późniejszego Uniwersytetu Opolskiego). W działalność Radia Sygnały angażuje się blisko 100 osób. Są to studenci Uniwersytetu Opolskiego oraz Politechniki Opolskiej reprezentujący różne kierunki.
neocore

NeocoreGames is a video game development company that focuses on creating and publishing role-playing computer games. The company has their own development studio that is headquartered in Hungary, and the video games developed at NeocoreGames are created using their custom-built game engine named Coretech.