The Farm 51

Zespół The Farm 51 specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych gier akcji 3D – najbardziej prestiżowej i wymagającej grupy produktów pośród gier wideo. Od początków studia głównym celem zespołu jest to, aby nasze produkty wyróżniały się pod każdym możliwym względem: zaawansowaną oprawą audiowizualną, nieszablonowymi mechanizmami rozgrywki oraz wciągającą fabułą.

Spółka realizuje dwutorową strategię rozwoju. The Farm 51 równocześnie zajmuje się tworzeniem autorskich projektów gier i własnych marek produktów, jak również realizacją projektów na zlecenie. Projekty autorskie stanowią inwestycję w przyszłość i służą akumulacji potencjalnych zysków bez ograniczeń co do praw własności oraz dysponowania dalszym rozwojem tytułów. Realizacja zleconych prac ma m.in. zapewnić dywersyfikację źródeł przychodów, jak również utrzymywanie kontaktów z innymi producentami gier i wymianę technicznego know-how.

The Farm 51 ma na swoim koncie szereg osiągnięć. Do tej pory studio zrealizowało m.in. autorskie projekty gier – m.in. NecroVisioN i NecroVisioN: Lost Company, które spotkały się z ciepłym przyjęciem graczy i branżowych recenzentów. Studio zajmuje się również produkcją gier na zlecenie i podwykonawstwem. Firma brała udział przy pracach nad tak znanymi polskimi grami jak Wiedźmin i Two Worlds II. W październiku 2012. na rynku ukazał się Painkiller Hell & Damnation – gra stanowiąca remake kultowego tytułu sprzed lat, wykonany w całości w studiu The Farm 51. 30 lipca ukaże się nowa produkcja – Deadfall Adventures projekt będący grą action-adventure osadzoną w latach ’30 XX wieku. Fabuła czerpie garściami z książek i filmów przygodowo podróżniczych i przenosi gracza w przepiękne scenerie starożytnych ruin, zapomnianych grobowców czy naszpikowanych pułapkami skarbców.

Ponieważ Spółka posiada dwa niezależne biura oraz zespoły produkcyjne, zatrudniając blisko 50 osób, równocześnie rozwijane są przynajmniej dwa duże projekty gier. Prowadzenie więcej niż jednego projektu, poza zwiększeniem przychodów, pozwala także na zoptymalizowanie obciążeń zespołów produkcyjnych.

Spółka blisko współpracuje z uczelniami technicznymi i artystycznymi w celu pozyskiwania nowych pracowników, szkolenia przyszłej kadry, uczestnictwa w programach stażowych współfinansowanych przez Unię Europejską oraz poszerzania własnego know-how. Obecnie, wraz z Polsko-Japońską Wyższą Szkołą Technik Komputerowych oraz Państwową Akademią Nauk prowadzony jest wspólny projekt naukowo-badawczy związanych z rozwojem innowacyjnej technologii informatycznej, która będzie miała zastosowanie w tworzeniu gier 3D i innych aplikacji interaktywnych.

Nazwa: The Farm 51
[hr] Miasto: Gliwice
[hr] Liczba pracowników: 40+
[hr] Wydane gry: NecroVision: Lost Company, NecroVision, Time Ace
[hr] Strona: http://www.thefarm51.com/
[hr] Facebook: https://www.facebook.com/farm51
[hr]
[clear]

Leave a Reply