? Kawa gotowa? Świetnie, zatem zapraszam do przejrzenia k10 linków z ciekawostkami związanymi z grami, technologią i ciekawymi tematami:

http://ubm.io/1o46oHj – co się dzieje gdy twoja gra/aplikacja zyskuje nagle wielką popularność? Na to pytanie odpowiada jeden z użytkowników serwisu Gamsutra, którego produkcja osiągnęła imponujący wynik 1 miliona pobrań w ciągu zaledwie dwóch tygodni

?  – Homo Ludens czyli o grach w bardzo naukowym tonie. Na stronie Polskiego Towarzystwa Badania gier możecie znaleźć mnóstwo naukowych artykułów z grami komputerowymi w roli głównej – przykładowy temat „Wykorzystanie rzeczywistości wirtualnej w grach. Wnioski z badań nad iluzją gumowej ręki i obecnością”. Bardzo pouczająca lektura!

http://theatln.tc/1o48g2F – Odwiedziny w laboratorium nowych technologii – a konkretnie w miejscu w którym naukowcy pracują nad płaszczem niewidzialności. Dokładnie tak! Najsłynniejszą klasą metamateriałów są materiały o ujemnym współczynniku załamania, które krótko mówiąc – potrafią uczynić obiekt niewidzialnym.

?  – Jaki związek mają plemienne maski oraz cyber-przemoc. Być może internet staje się właśnie taką maską, pozwalającą nam łamać tabu i przyjęte reguły?

?- Sztuka ucieczki – czy udostępnianie więźniom gier do koniecznie dobry pomysł? Niesamowicie ciekawy artykuł pokazujący jak gry (nie tylko komputerowe) wpływają na zamknięte społeczności. Ot choćby ten fragment „W 2010 decyzją sądu apelacyjnego w Wisconsin zakazuje się udostępniania więźniom podręczników i kości do Dungeons&Dragons – na podstawie przesłanek, że mogły one stymulować aktywność gangów. Wyrok prawomocny – dowodów brak.”

? – Dziwny dzień spędzony w towarzystwie zawodowych łowców…Wielkiej Stopy. Tak jest, Sasquatch czyli tajemniczy owłosiony małpolud dla niektórych amerykan jest bardzo realnym problemem 😉

?  – Flight of the Hamsters czyli króliczy lot koszący. Sprawdź jak daleko jesteś w stanie wystrzelić chomika (oczywiście prawa fizyki są opcjonalne a po drodze znajdzie się sporo dopalaczy).

? – Niesamowity album w formie aplikacji na Androida. Fantastyczna i dająca do myślenia muzyka zaprezentowana w naprawdę nietypowy sposób.

? – Jeśli chcesz z kimś porozmawiać to zajrzyj tutaj. Portal udostępnia możliwość pogadania z profesjonalnymi, aktywnymi słuchaczami. Osobiście proszę o nie robienie wiochy ( ?° ?? ?°)

? – Rozwiązuj proste zadania z angielskiego (tak – przyda się choćby do czytania powyższych artykułów) i napełniaj miski wspierając World Food Programme (pamiętajcie o wyłączeniu AdBlocka i Ghostery!)

Seria #apogeumnowosci to lista interesujących linków, będąca zbiorem potencjalnych tematów do omówienia podczas (zawieszonego w doskonałej próżni) podcastu o podobnie brzmiącym tytule 😏

Nowy post pojawia się codziennie pomiędzy 10:oo-11:00 –  jeśli chcecie otrzymywać powiadomienia innymi kanałami, zajrzyjcie na:

Stronę: http://rpgamer.pl/apogeum-nowosci/

Facebook: https://www.facebook.com/RPGamerPL/

Wykop: http://www.wykop.pl/ludzie/rpgfan/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.