cRPG

Divinity – Original Sin

By 18 stycznia 2014 No Comments

Od wczoraj wszyscy gracze mogą uzyskać wczesny dostęp do najnowszej produkcji Larian Studios, czyli Divinity – Original Sin. Krótko mówiąc – gra prawdopodobnie przejdzie do historii jako jeden z najlepszych cRPG wszech czasów, więc na pewno ucieszy was fakt, że możecie sprawdzić ją tak wcześnie 😉

Trójwymiarowa gra RPG w starym stylu

Divinity: Original Sin to powrót do korzeni gatunku cRPG, gracze mogą spodziewać się: izometrycznego widoku, rozgrywki w drużynie, walki turowej, intrygujących dialogów, wyborów i ich konsekwencji, głębokiej fabuły, złożonego systemu rozwoju postaci i drużyny, wielkiego interaktywnego świata pełnego postaci i przedmiotów, mechanizmów rozgrywki, które doprowadzają do zaskakujących sytuacji, swobodnej eksploracji zamiast liniowości… W grze jest tylko jeden cel, a to, jak go osiągniesz, zależy wyłącznie od ciebie.
A wszystko to obleczone w piękną trójwymiarową grafikę.

LarianStudios_DOS__12

Rzuć się w wir turowej walki w drużynie

Korzystaj roztropnie z dostępnych punktów akcji, umiejętności, zaklęć, wyposażenia czy nawet środowiska gry, by pokonać wyzwać, które stawia przed tobą gra. Zatrudniaj najemników, aby wzmocnić drużynę. Analizuj zachowania przeciwników, aby znaleźć ich słabe i mocne strony. Naginaj zasady walki na swoją korzyść lub posmakuj goryczy porażki.
Mało tego: jeśli jeden z członków drużyny rozpocznie w pojedynkę walkę turową (drużyna nie musi trzymać się razem), drugi członek drużyny może w tym samym momencie zwiedzać świat gry w czasie rzeczywistym. Nie przejmujcie się liczbą paradoksów czasoprzestrzennych, które rodzi taka sytuacja…

Ciesz się trybem współpracy i wieloosobowymi dialogami

Wszystko, co robi się z przyjaciółmi, sprawia większą frajdę: podobnie jest w przypadku Original Sin, a wszystko dzięki trybowi kooperacji, zarówno lokalnemu, jak i sieciowemu.

Naturalnie, nawet najlepsi przyjaciele czasem się ze sobą nie zgadzają, nie ma tym nic złego: gra zachęca do takich zachowań. Podobnie jak w przypadku papierowych gier RPG, każdy z członków drużyny może wyrazić swoje zdanie. Nasz unikalny system dialogów sprawia, że w drużynie nie ma przywódcy. Obaj bohaterowie, jeśli są dostatecznie blisko BN-a, z którym prowadzona jest rozmowa, mogą wziąć udział w rozmowie i wspólnie zdecydować o jej przebiegu.

(Oznacza to, że jeden z graczy może się odłączyć od drużyny i zacząć rozmowę z innymi ludźmi, podejmując własne decyzje. Tak, nasza gra pozwala na trollowanie).

LarianStudios_DOS__22

Współczynniki towarzyskie kształtują relacje między postaciami

Różnice zdań podczas dialogów wieloosobowych, mają wpływ nie tylko na dokonywane wybory i ich konsekwencje, ale także na relacje między postaciami. Każda decyzja modyfikuje współczynniki towarzyskie: co cechy twojego bohatera mówią o jego charakterze? Czy twoi bohaterowie będą przyjaciółmi? Może się w sobie zakochają? A może będą się tolerować wyłącznie dlatego, iż jest to konieczne?

Stwórz własne (wieloosobowe) przygody, po czym udostępnij je w sieci

Original Sin będzie zawierać potężny zestaw narzędzi wykorzystywany przez projektantów gry, przy użyciu których gracze mogą tworzyć własne przygody, które można rozgrywać z przyjaciółmi!

Poznaj spektakularną i złożoną fabułę, która rozgrywa się u zarania historii Rivellonu

Poznaj fabułę ekscytującej i frapującej sagi. Krok po kroku wszystkie elementy fabularnej łamigłówki zaczną układać się w spójną całość – odkryjesz prawdziwe oblicze niektórych bohaterów i rozwikłasz wielką tajemnicę. Gra Divinity: Original Sin, której fabuła rozgrywa się na długo przed wydarzeniami z Divine Divinity i Dragon Knight Saga, prezentuje znany świat w odległej epoce. Nie przejmujcie się jednak, gdyż podczas przygód spotkacie wiele znajomych twarzy, i nie mamy tu na myśli wyłącznie Zandalora!

LarianStudios_DOS__05

Stań się częścią tętniącego życiem świata, który reaguje na twoje czyny

W świecie gry jesteś łowcą przygód. Potrzebujesz dobrego ekwipunku, ale dla kupca, któremu właśnie ukradłeś miecz, nie ma to żadnego znaczenia. Jeśli zostaniesz przyłapany na gorącym uczynku, handlarz wezwie strażników lub nawet cię zaatakuje! Światowa reputacja, indywidualne nastawienie, frakcje, szereg rodzajów perswazji, przekupstwo, licytacja, kradzież, otwieranie zamków, kradzież kieszonkowa, system widoczności, słyszalność, patrole, ucieczki z więzienia… Wszystko to znajdziesz w naszej grze.

Nieskończona liczba kombinacji przedmiotów

Jeśli dany przedmiot nie jest przygwożdżony do podłoża lub nie jest za ciężki, to możesz go podnieść, zniszczyć lub go użyć… W grze można znaleźć setki różnych przedmiotów, z którymi warto eksperymentować! Udało ci się znaleźć twardą gałąź i garść zaostrzonych gwoździ? W takim razie masz wszystkie składniki potrzebne do stworzenia maczugi… Wybór należy do ciebie!

Zwiększ radość płynącą z walki: manipuluj elementami otoczenia i korzystaj z kombinacji umiejętności i zaklęć

Moc Źródła pozwala ci korzystać z magicznej energii na wiele różnych sposobów. Możesz manipulować mocami żywiołów i np. sprawić, by lód zamroził wodę, a ogień stopił ten lód.

LarianStudios_DOS__15

Eksploruj świat pełny zróżnicowanych terenów, niezliczonych istot, po brzegi wypełniony przedmiotami

Od nadbrzeżnych miasteczek po nawiedzone puszcze; od gospodarstw zniszczonych przez wojnę po skute lodem pustkowia zamieszkałe przez straszliwe i zabójcze stworzenia – w Original Sin każdy znajdzie coś dla siebie. Twoja postać staje do walki uzbrojona w arsenał broni, wyposażenia i wszelkiej maści magicznych akcesoriów. Pamiętaj, że jest to gra tworzona przez RPG-owców dla RPG-owców!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.