cRPG

Shadowrun Online

By 29 marca 2014 No Comments

Już w najbliższy poniedziałek 31 marca w ramach Steam Early Access będziemy mogli zagrać w Shadowrun Online. W opublikowanym wczoraj filmie Jan Wagner z Cliffhanger Productions opowiada o zmianach i aktualnościach związanych z produkcją wersji Shadowrun dla wielu graczy. Niemal roczne opóźnienie wynika między innymi z faktu, że twórcy musieli przepisać cały kod gry od nowa – nie udało się wykorzystać elementów z wersji dla jednego gracza.

Tak sytuacja nie jest dobra i na pewno nie cieszy fanów, którzy wspierali grę na Kickstarterze – jednak w ramach zadośćuczynienia twórcy zapowiadają liczne bonusy takie jak dedykowane serwery dla donatorów, wysoką jakość rozgrywki oraz nowe portrety grze.

O grze:

Gra Shadowrun Online bazuje na znanym systemie fabularnym. Przedstawione w nim uniwersum opisuje świat niedalekiej przyszłości, w którym obok zaawansowanych technologii (między innymi wysoko rozwiniętej cybernetyki) istnieje magia oraz stwory zaczerpnięte z literatury fantasy.

Wcielamy się w postać bohatera wywodzącego się z podziemia, który wykonuje szereg zadań w targanym konfliktami futurystycznym świecie w latach 70-tych XXI wieku. Cała rozgrywka została podzielona na dwa elementy. Kluczowy aspekt zabawy stanowi wykonywanie misji wraz ze znajomymi na poziomie taktycznym, gdzie obserwujemy akcję w rzucie izometrycznym, podobnie jak w innej produkcji studia Cliffhanger Productions ? Jagged Alliance Online. Czekają na graczy tak urozmaicone zlecenia jak infiltracja sekretnego obiektu badawczego Renraku czy atak na główny posterunek ogromnej korporacji Aztechnology, działającej na terytorium dawnego Meksyku.

W przerwie między poszczególnymi misjami przenosimy się na ekran podglądu mapy całego miasta. Z tego poziomu zbieramy informacje oraz przygotowujemy się do wykonania kolejnych zadań. Element planowania ma duże znacznie. Dla ułatwienia sobie życia możemy miedzy innymi przekupywać strażników, spotykać się z informatorami czy zdobywać schematy budynków. Znaczny wpływ na umiejętności bohaterów mają cybernetyczne wszczepy dostępne w nielegalnych klinikach.

W trosce o jak najwierniejsze oddanie założeń papierowego systemu Shadowrun, w pracach nad produkcją studia Cliffhanger Productions wziął udział odpowiedzialny za pierwowzór Jordan Weisman. (źródło)

Screeny Shadowrun Online

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.