cRPG

Wiedźmin 3 – premiera w lutym

By 12 marca 2014 No Comments

Wczoraj CD Projekt w liście otwartym na swoim blogu ogłosiło, że prace nad ostatnią częścią ich trylogii potrwają do lutego 2015. Przedłużające się prace tłumaczą (oczywiście) chęcią wydania jak najlepszego produktu i dopracowania go w jak najdrobniejszych detalach.

„Od samego początku prac nad trzecią częścią Wiedźmina przyświeca nam idea stworzenia gry, która będzie kwintesencją i ukoronowaniem naszych 11-to letnich doświadczeń przy tworzeniu RPG-ów. Jednocześnie chcemy, żeby Wiedźmin 3 Dziki Gon wyznaczał nowe granice kreatywności i wpłynął na rozwój całego gatunku. Ale oczywiście najważniejsze jest to, żeby gracze mogli przeżyć niezapomniane przygody w wielkim i otwartym świecie. To dla was zadbaliśmy o to, żeby fabuła toczyła się w naturalny, filmowy sposób przy jednoczesnym zachowaniu pełnej wolności wyboru, a całość posiadała spektakularną oprawę audio-wizualną. Zdajemy sobie sprawę, że są to bardzo ambitne założenia, ale energia twórcza całego zespołu połączona z możliwościami technicznymi obecnych platform pozwoliły na ich realizację. Tak gigantyczny projekt wymaga szczególnej uwagi w ostatniej fazie prac, ręcznego dopieszczenia najdrobniejszych detali i wielokrotnego testowania.

Patrząc na to co udało nam się dotychczas osiągnąć stanęliśmy przed wyborem ostatecznej daty premiery. Decyzja była trudna, jednak po dogłębnym przemyśleniu oczywista. Grę mogliśmy wydać zgodnie z pierwotnym planem pod koniec tego roku, ale uznaliśmy, że dodatkowe kilka miesięcy umożliwi nam uzyskanie jakości, z której będziemy w pełni zadowoleni i jakiej oczekują od nas gracze. Tym samym wyznaczyliśmy datę premiery gry Wiedźmin 3 Dziki Gon na luty 2015.

Drodzy gracze, zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was chciałoby jak najszybciej zagrać w Wiedźmina. Przepraszamy, że będziecie musieli poczekać nieco dłużej niż pierwotnie zakładaliśmy. Wierzymy, że jak już ten czas minie okaże się, że było warto. Wierzymy, że sprostamy pokładanym w nas nadziejom, a Wiedźmin 3 Dziki Gon stanie się jedną z najlepszych gier RPG dostarczając Wam dużo wspaniałej rozrywki.

Drodzy akcjonariusze, czujemy odpowiedzialność jaka na nas spoczywa i dziękujemy za zaufanie jakim nas obdarzyliście. Jesteśmy przekonani, że jakość jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na sukces gry, a nasza decyzja jest słuszna również z biznesowego punktu widzenia.

Zarząd CD Projekt S.A.”

Co ciekawe – bardzo wielu graczy przyjęło tę decyzję z dużym zrozumieniem. Bardzo licznie pojawiają się głosy, że to nawet dobrze się składa – w końcu zakończenie sagi musi być naprawdę imponującą grą a stworzenie takie wymaga czasu.

Untitled-1

Osobiście uważam, że ta decyzja wyjdzie na zdrowie nie tylko firmie ale i graczom – jest to filozofia stawiająca jakość produktu na pierwszym miejscu. Oczywiście wiele firm (Blizzard, patrzę na ciebie) swoje spóźnienia tłumaczy dokładnie tym samym, jednak w przypadku CD Projekt wydaje mi się, że oni na prawdę nie chcą zawieść fanów. Firma objawiła się jako „good guy” w czasach, gdy gry stają się produktem coraz bardziej masowym, płytkim i łatwo dostępnym.

Ja nie narzekam – tym bardziej, że bieżący rok zapowiada się naprawdę interesująco (zresztą pisałem o tym w artykule Gry na które warto czekać w 2014 roku)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.