aRPGMMORPG

Wildstar – już mam i gram

By 15 lutego 2014 8 komentarzy

Kilka dni temu na mojej pękającej w szwach skrzynce mailowej pojawił się kod do zamkniętej bety pierwszej gry studia Carbine – Wildstar. Czym jest Wildstar? Chyba najlepiej jak obejrzycie:

Od razu napiszę, że pierwsze wrażenie jest dosyć pozytywne – gra oferuje ogrom możliwości i wydaje się, że w najbliższych miesiącach będzie o niej naprawdę głośno. Sądzę nawet, że w czasach gdy gracze mają więcej „wyspecjalizowanych” tytułów eksponujących pewną mechanikę lub możliwości engine’u taki kombajn jest dosyć ryzykownym posunięciem.

„Na pierwszy rzut oka WildStar nie różni się niczym od innych przedstawicieli swojego gatunku. Głównym źródłem inspiracji był oczywiście World of Warcraft, bowiem wielu pracowników Carbine Studios pracowało wcześniej nad masówką Blizzarda. W grze zastosowano jednak kilka całkiem oryginalnych rozwiązań. Na szczególną uwagę zasługuje innowacyjny system rozwoju postaci, który pozwala na prowadzenie gry według własnych upodobań. Oprócz wyboru rasy i klasy, gracz musi zdecydować się na jedną ze ścieżek specjalizacyjnych. Do wyboru są cztery drogi ? walka, kolekcjonerstwo, budownictwo oraz eksploracja. Rozwój przedstawicieli poszczególnych ścieżek uzależniony jest od czynności wykonywanych przez gracza. Dla przykładu wojownicy nagradzani są za pokonywanie wrogów, a osoby, które wybrały eksplorację otrzymują doświadczenie za zwiedzanie świata i odkrywanie nowych krain. Dzięki takiemu rozwiązaniu gra nie faworyzuje żadnego stylu gry. Dodatkowo rozgrywkę urozmaicają losowo generowane wyzwania, które umożliwiają zdobycie dodatkowych profitów dla naszej postaci.” (źródło)

Na wszelkie oceny i sądy jest jeszcze za wcześnie – niedługo postaram się stworzyć film z rozgrywki, który może przybliżyć wam nieco złożoną rozgrywkę Wildsatr. Aha! Jeśli jesteście zainteresowani dołączeniem do bety – mam dwa kody i chętnie je komuś podaruję 🙂

Wszystkie prośby piszcie pod tym wpisem – wybiorę kogoś na chybił trafił 😉

8 komentarzy

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.