AktualnościcRPG

Blackguards

By 17 stycznia 2014 No Comments

Blackguards jest turową grą RPG stworzoną przez Daedalic Entertainment. Akcja dzieje się w znanej wam doskonale krainie fantasy Aventuria. Jednak tym razem nie wcielamy się w drużynę dzielnych bohaterów ale w bandę…morderców oraz złodziei. Kampania utrzymana jest w klimatach mrocznego fantasy i obfituje w trudne wybory moralne.

Na zaprezentowanym niedawno zwiastunie możemy sprawdzić jak gra będzie wyglądać w akcji – powiem szczerze, że turowy system walki i dosyć rozbudowana kreacja postaci bardzo mi się podobają. Gra wydaje się nie iść na kompromisy w kwestii rozgrywki oraz fabuły.

„Blackguards to turowe cRPG utrzymane w klimacie mrocznego fantasy. Grę wyprodukowało studio Daedalic Entertainment, mające na koncie takie przygodówki jak The Whispered World, The Dark Eye: Klątwa Wron czy seria Deponia.

Autorzy postanowili na ponure klimaty i poważną historię. Zamiast w bohatera o szlachetnym sercu wcielamy się w skazanego za morderstwo przestępcę, któremu udaje się umknąć przed toporem kata. Podczas kampanii naszymi towarzyszami są głównie szemrane typy, takie jak uzależniony od narkotyków pół-elf Niam, czy chutliwy mag Zurbaran. Na barki tej bandy rzezimieszków spada obowiązek uratowania świata przed siłami zła. Niechętnie podejmują się tego wyzwania, ale jednocześnie w realizacji celu posługują się właściwymi sobie i pozbawionymi skrupułów metodami.

Kampania obfituje w nagłe zwroty akcji i regularnie wymaga podejmowania ciężkich decyzji o dalekosiężnych konsekwencjach. Fabuła została tak skonstruowana, że postacie najczęściej wybierać będą mniejsze zło. W Blackguards nic nie jest czarne lub białe. Zamiast tego wszystko skąpane jest w wielu odcieniach szarości. Opowieść rozgrywa się w południowych rejonach krainy Aventuria. Świat ten powstał na potrzeby stołowej gry fabularnej Das Schwarze Auge i był również tłem wielu interaktywnych adaptacji, w tym przygodówki The Dark Eye: Klątwa Wron oraz serii RPG Realms of Arkania i Drakensang.

Blackguards zaoferuje bogatą warstwę fabularna, ale mimo to większość czasu spędzamy na toczeniu turowych bitew. Autorzy przygotowali rozbudowany system walki, który kładzie nacisk przede wszystkim na tworzenie sprytnych planów taktycznych. Starcia rozgrywane są na ponad 180 ręcznie zaprojektowanych mapach. Na każdej z nich znajdziemy masę obiektów. Niektóre z nich służą jedynie jako osłona, ale wiele jest interaktywnych, oferując tym samym graczowi dodatkowe sposoby rozprawienia się z wrogami.” (źródło)

Poniżej zamieszczam całą masę screenów i artworków. Czyżby czekał nas rok pełen świetnych premier RPG? 😉

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.