Aktualności

Matrix GTX 780 Ti i R9 290X od ASUS Republic of Gamers

By 28 marca 2014 No Comments

Zespół ASUS Republic of Gamers (ROG) zapowiedział dziś wprowadzenie na rynek nowych, ekstremalnie wydajnych kart graficznych: Matrix R9 290X i Matrix GTX 780 Ti. Oba modele taktowane są na poziomie 1050MHz w trybie standardowym i 1072MHz w przyśpieszonym. W porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi oferują o 13 proc. szybsze działanie i duże możliwości przetaktowywania. Zastosowano w nich chłodzenie DirectCU II, wentylator CoolTech oraz nową technologię Memory Defroster. Karty przedpremierowo zostały zaprezentowane podczas mistrzostw świata w grach komputerowych Intel Extreme Masters 2014 na stoisku firmy ASUS.

Oba nowe modele opierają się na sprawdzonych konstrukcjach ROG Matrix, które znane są z dobrego chłodzenia, cichej kultury pracy i największego zakresu przetakowywania na rynku. Obsługują rozdzielczości 4K/UHD (ultra-high-definition) 4096 x 2160 i dostarczają doskonałą grafikę w dostępnych obecnie grach komputerowych oraz tych, które dopiero wejdą na rynek.

Wysoka jakość i zapierające dech w piersiach osiągi

Wykorzystane w kartach ROG Matrix GTX 780 Ti i R9 290X specjalnie wyselekcjonowane rdzenie, zapewniają najwyższe taktowanie rzędu 1050MHz w trybie podstawowym i 1072MHz w przyśpieszonym. Odpowiednio o 50MHz i 144MHz więcej, niż karty referencyjne. Wyposażone zostały 3 lub 4GB szybkiej pamięci graficznej DDR5.

Dla entuzjastów gier komputerowych oznacza to wzrost osiągów o 13 proc., płynne odświeżanie obrazu oraz obsługę wysokich rozdzielczości przy zachowaniu dużego poziomu szczegółowości.

MATRIX GTX780TI

Stworzone z myślą o ekstremalnym, przyjaznym tuningu i przetaktowywaniu

W nowych kartach z serii ROG Matrix użytkownicy znajdą zaawansowany, ekskluzywny sprzęt i oprogramowanie ułatwiające podkręcanie.

Memory Defroster to zupełnie nowa technologia opracowana specjalnie dla ekstremalnych overclockerów. Umożliwia szybkie odmrażanie pamięci karty graficznej podczas przetaktowywania w temperaturach poniżej zera. Osoby zajmujące się ekstremalnym overclockingiem z pewnością docenią możliwość zamontowania systemu chłodzącego z płynnym azotem (LN2), który oferuje jeszcze więcej opcji przetaktowywania. Nowe rozwiązanie pozwala na maksymalnie wyciśnięcie mocy z kart graficznych ROG Matrix.

Inżynierowie ASUS ROG zadbali o bezpieczne i przystępne podkręcanie. Za pomocą przycisku Safe Mode przywrócimy domyślne ustawienia BIOSu. Z kolei zastosowane moduły regulacji napięcia DIGI+ z technologią Super Alloy Power odpowiadają za stabilne działanie. DIGI+ VRM dostarcza 14-fazowe zasilanie i cyfrową regulację napięcia. Kondensatory Super Alloy Power 10k black-metallic, 14 dławików o wysokim natężeniu oraz wydajne tranzystory są wytrzymałe na obciążenia i wysokie temperatury.

Skuteczne chłodzenie i elegancka oprawa ROG

Karty ROG Matrix GTX 780 Ti i R9 290X są zawsze skutecznie chłodzone dzięki zaawansowanym i unikalnym technologiom ? DirectCU II i CoolTech.

DirectCU to innowacyjna technologia chłodzenia, zaprojektowana i stworzona przez firmę ASUS. Miedziane, 10-milimetrowe przewody cieplne pozostają w bezpośrednim kontakcie z procesorem graficznym. Ciepło jest rozpraszane szybko i bardzo wydajnie. Karty z serii ROG Matrix posiadają nowe radiatory z matowo-czarnym wykończeniem, które nie tylko spełniają swoją funkcję, ale i doskonale wyglądają.

Matrix-GTX780TI-layer

Wentylator CoolTech opiera się na hybrydowej konstrukcji łopatki i łożyska. Zapewnia wielokierunkowy przepływ powietrza, który przyspiesza usuwanie ciepła i przyczynia się do stabilnego działanie grafiki. Mocowanie wentylatora opracowano tak, aby zredukować do minimum hałas podczas pracy.

Oprócz tego, karty ROG Matrix posiadają diody LED, które wskazują poziom obciążenia procesora graficznego, dając graczom głębszy wgląd w działanie karty.

GPU Tweak ? intuicyjny interfejs

Nowe karty ROG Matrix wyposażono w rozwiązanie GPU Tweak, które pozwala w intuicyjny sposób kontrolować taktowanie procesora graficznego i pamięci grafiki, prędkość wentylatora i granice zużycia energii. Dzięki temu można je łatwo i bezpiecznie podkręcać.

Ekskluzywna edycja GPU Tweak stworzona rzez ROG pozwala na szczegółową kalibrację obciążenia i tuning częstotliwości VRM, co przekłada się na pełną kontrolę nad wieloma parametrami. Jednocześnie  zwiększa to możliwości overclockingu i daje potencjał do bicia światowych rekordów.

Narzędzie GPU Tweak Streaming służy do udostępniania aktywności z ekranu przez Internet w czasie rzeczywistym i dzielenia się rozgrywką z innymi. Użytkownik może również nadać nazwę okienku strumieniowania wraz z tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.

 

 SPECYFIKACJA 1 
ROG Matrix R9 290X ROG Matrix GTX 780 Ti
 • AMD Radeon? R9 290X
 • PCI Express? 3.0
 • OpenGL? 4.4
 • Pamięć 4096MB (4GB) GDDR5
 • Taktowanie silnika 1050MHz
 • Taktowanie pamięci 5400MHz (1350MHz GDDR5)
 • Interfejs pamięci 512-bit
 • Maksymalna rozdzielczość 4096 x 2160
 • 2 x Wyjście DVI-D
 • 1 x Wyjście HDMI
 • 1 x Wyjście DisplayPort
 • Zgodność z HDCP
 • ASUS GPU Tweak i sterowniki

 

 • NIVIDA? GeForce? GTX 780 Ti
 • PCI Express? 3.0
 • OpenGL? 4.4
 • Pamięć 3072MB (3GB) GDDR5
 • Przyspieszone taktowanie 1072MHz
 • Taktowanie pamięci 7000MHz
 • Interfejs pamięci 384-bit
 • Maksymalna rozdzielczość 4096 x 2160
 • 1 x Wyjście DVI-D
 • 1 x Wyjście DVI-I
 • 1 x Wyjście HDMI
 • 1 x Wyjście DisplayPort
 • Zgodność z HDCP
 • ASUS GPU Tweak i sterowniki

 

[1]   Specyfikacje, zawartość i produkty mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Mogą też różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od aplikacji, sposobu użycia oraz innych czynników.

Pełna specyfikacja jest dostępna na stronie www.asus.com

###

O firmie ASUS

Firma ASUS jest producentem najlepiej sprzedających się i najczęściej nagradzanych płyt głównych oraz jedną z trzech firm będących w światowej czołówce pod względem liczby sprzedanych notebooków. ASUS projektuje i wytwarza produkty, które idealnie zaspokajają potrzeby dzisiejszego domu i biura. Firma posiada bogate portfolio na które składają się płyty główne, karty graficzne, napędy optyczne, monitory, stacjonarne komputery osobiste, komputery All-in-One, notebooki, netbooki, serwery, urządzenia multimedialne, rozwiązania bezprzewodowe, urządzenia sieciowe, tablety i smartfony. Firma ASUS zdobyła w 2013 roku 4256 nagród, i to właśnie jej przypisywane jest zrewolucjonizowanie przemysłu komputerowego dzięki komputerom Eee PC?. Firma zatrudnia ponad 12500 pracowników, w tym światowej klasy zespół badawczo-rozwojowy złożony z 3800 inżynierów. W 2012 roku dochód firmy wyniósł ok. 14 mld dolarów amerykańskich.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.