AktualnościPrzygodówki

Memoria – dostępne demo

By 10 marca 2014 No Comments

Memoria to klasyczna przygodówka point and click stworzona przez studio Daedalic Entertainment – mistrzów, jeśli chodzi o tego typu produkcje. Już dzisiaj możecie sprawdzić ją samodzielnie, gdyż twórcy postanowili udostępnić demo.

Możecie je pobrać na przykład na Steam.

Dwie historie, dwie główne postacie i jedna epicka wyprawa: w Memorii gracze podróżują przez różne okresy w czasie wcielając się w dwóch różnych bohaterów: Sadja, księżniczka z południa, która pragnie zostać bohaterką wojenną oraz Geron, łapacz ptaków, którego celem jest usunięcie klątwy nałożonej na jego przyjaciółkę. Gra łączy w sobie zasady point & click z niepowtarzalnymi umiejętnościami magicznymi.

Sadja, księżniczka z południa ma niepowstrzymane pragnienie pozostania najwspanialszą bohaterką w historii ? dołączając i zwyciężając w największej z bitew jakie Aventuria kiedykolwiek widziała: Wojna magów tocząca się w środku niegościnnej pustyni. Geron, łapacz ptaków żyje niemal 450 lat po wielkiej wojnie. Odwieczna miłość Gerona, Nuri, została przemieniona w kruka za sprawą złej klątwy. Aby mogła odzyskać swoją ludzką postać, Geron będzie potrzebował pomocy tajemniczego kupca Fahi, dysponującego magicznymi mocami. Jednak Fahi zgodzi się pomóc Geronowi tylko wtedy, gdy ten rozwiąże zagadkę, którą Fahi widział w swoich snach. Pogoń za odpowiedziami szybko prowadzi do łańcucha wydarzeń, który łączy historię Sadji i Gerona, grożąc przemienieniem czasu, w którym żyje Geron w ponure odbicie dawno zapomnianej przeszłości.

Memoria łączy w sobie walory klasycznej gry przygodowej z elementami Dark Eye, jednego z najbardziej udanych światów znanych fantastyce. Poprzez dodanie magicznych umiejętności oraz mądrego gadającego kija, zagadki gier przygodowych point & click zyskują swój unikalny charakter. Przez ponad osiem rozdziałów, gracze kontrolują zarówno losy Sadji i Gerona, mimowolnie współdziałających ze sobą na przestrzeni 500 lat. Każdy rozdział w Memorii oferuje bogatą szatę graficzną, epickie lokacje, porywającą opowieść kryminalną w świecie fantasy oraz unikalny układ zagadek, który w każdym rozdziale jest zupełnie inny.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.