Aktualności

Nowości od ASUS Strix

By 5 września 2014 No Comments

Seria ASUS Strix, której znakiem rozpoznawczym jest sowa, zostanie poszerzona o nowe produkty, zaprojektowane z myślą o nowoczesnych graczach. Do chłodzonych półpasywnie kart graficznych Strix R9 280 i GTX 780 oraz słuchawek Strix Pro, dołączą słuchawki Strix DSP, optyczna mysz Strix Claw, klawiatura mechaniczna Strix Tactic Pro oraz podkładki Strix Glide Control i Glide Speed. Linia produktów Strix zapewnia optymalną wydajność, jakość dźwięku i pełną kontrolę.

 

Zestaw słuchawkowy Strix DSP

Strix DSP to zestaw słuchawkowy współpracujący z różnymi platformami do gier. Posiada neodymowe przetworniki o średnicy 60mm i pełnowymiarowe heksagonalne poduszki nauszne, które w najszerszym punkcie mają 130mm. Dobrze dopasowują się do głowy i zapewniają wygodę nawet podczas długiego grania. Słuchawki składają się i są łatwe w transporcie.

W zestawie znajduje się stacja audio typu plug-and-play, w której zastosowano technologie Dolby? Headphone i Dolby Pro Logic? IIx. Odpowiada ona za prawdziwy, trójwymiarowy, 7.1-kanałowy dźwięk przestrzenny. Wykorzystuje także niezwykle skuteczną technologię eliminacji szumów otoczenia (ENC) ? filtruje nawet do 90% dźwięków zapewniając wyraźną komunikację podczas gry. Wyjście głośnikowe i przełącznik umożliwiają łatwą zmianę pomiędzy słuchawkami, a głośnikami, bez potrzeby korzystania z kontrolerów programowych.

STRIX DSP GAMING HEADSET_HEADSET

Z nowymi słuchawkami użytkownik uzyskuje realistyczne i mocne brzmienie. Każdy strzał i krok odwzorowywany jest bardzo wyraźnie. Strix DSP posiadają profile dźwięku dla różnych typów gier: FPS, wyścigi, gry akcji i RPG. Kompatybilne są z komputerami PC, Mac, konsolami PlayStation? 4 oraz z wieloma smartfonami i tabletami.

Optyczna myszka dla graczy Strix Claw

Powstała z myślą o grach FPS i osobach, którym w trakcie rozgrywki zależy na precyzji, pełnym komforcie i przewadze nad przeciwnikami. Strix Claw zapewnia pełną kontrolę.

Czujnik optyczny 5000dpi śledzi ruch jednen do jednego oraz zapewnia kontrolę DPI dzięki czemu każdy ruch jest skrupulatnie i bardzo szybko odwzorowywany. Ruch śledzony jest z prędkością do 3,32 metrów na sekundę (130 cali/sek.) z dokładnością regulowaną co 50dpi. Z precyzją myszki Strix Claw gracz odnajdzie się w każdej sytuacji. Przełącznik wartości DPI pozwala bardzo szybko zredukować ustawienia i zwiększyć np. celności broni. O aktualnym statusie informuje wskaźnik LED.

STRIX CLAW OPTICAL GAMING HEADSET

Strix Claw wyposażono łącznie w osiem przycisków, a trzy z nich mogą zostać zaprogramowane. Łatwe w obsłudze oprogramowanie Strix umożliwia przeniesienie niektórych, ważnych poleceń z klawiatury na myszkę.

Projektując pierwszą myszkę z serii Strix inżynierowie wykorzystali wysokiej jakości japońskie przełączniki Omron? D2F-01F, które zapewniają pełen komfort, niezależnie od tego, jak długo trwa rozgrywka. Spotkały się one z bardzo dobrą oceną społeczności graczy, ponieważ wykazują wysoką responsywność oraz powodują mniejsze napięcie mięśni i mrowienie palców.

Myszka Strix Claw jest bardzo ergonomiczna, dzięki czemu nadaje się do różnych stylów grania, a zwłaszcza do gier FPS, gdzie przyciski naciska się opuszkiem palca, a dłoń przypomina szpon. Opływowy kształt zapewnia wysoki komfort i dobry chwyt. Gracze mogą poruszać się szybko, precyzyjnie i z dużą pewnością siebie.

STRIX DSP GAMING HEADSET_AUDIO STATION_WITHOUT LIGHTING

Instalacja i konfiguracja myszki jest prosta. Można wybrać tryb programowy lub sprzętowy plug-and-play. Wbudowane 64KB pamięci umożliwia podłączenie do dowolnego urządzenia, bez konieczności przeprowadzania dodatkowej instalacji.

Mechaniczna klawiatura dla graczy Strix Tactic Pro

Nowa klawiatura mechaniczna przygotowana przez firmę ASUS jest niezwykle wytrzymała i wykazuje szybki czas reakcji. Użytkownik może dobrać przełączniki Cherry MX do swoich potrzeb spośród: ?czarnych?, ?niebieskich?, ?brązowych? lub ?czerwonych?. Charakteryzują się wysoką jakością i żywotnością. Umożliwiają graczom zwiększenie współczynnika akcji na minutę (APM).

STRIX TACTIC PRO MECHANICAL GAMING KEYBOARD_LIGHTING-02

W tradycyjnych klawiaturach może wystąpić tzw. 'ghosting' – niektóre naciśnięcia klawiszy nie są odnotowywane, co zmniejsza precyzję ruchów. Strix Tactic Pro wykorzystuje technologię N-Key Rollover (NKRO) o najwyższej specyfikacji. Rejestrowane jest każde wciśnięcie klawisza, niezależnie od tego ile z nich zostało wciśniętych jednocześnie. Funkcje klawiatury można przywrócić do tradycyjnych ustawień korzystając z przełącznika 6-Key Rollover (6KRO).

13 dedykowanych i łatwo dostępnych klawiszy macro umożliwia ustawienie odpowiednich komend. Dodatkowo klawisze F1-F8 również mogą pełnić funkcję klawiszy macro, co łącznie daje możliwość zaprogramowania 21 komend. Klawiatura posiada klawisz nagrywania makr w trakcie gry.

Podobnie jak w przypadku Strix Claw, Strix Tactic Pro oferuje tryb programowy oraz tryb sprzętowy plug-and-play, umożliwiając zaawansowaną personalizację i łatwą instalację.

Podkładki pod myszkę Strix Glide Control i Strix Glide Speed

W serii urządzeń peryferyjnych dedykowanych dla graczy sygnowanych ASUS Strix nie mogło zabraknąć podkładek pod myszkę. Strix Glide Control i Strix Glide Speed są dostosowane do różnych typów grania. Pierwsza z nich pokryta jest grubym materiałem, który odpowiada za wysoki poziom kontroli i precyzji. Druga natomiast pozwala na dużą szybkość ruchów dzięki cienkiemu materiałowi ułatwiającemu poślizg myszki na całej powierzchni.

STRIX GLIDE CONTROL GAMING MOUSEPAD

Obie będą współgrały zarówno z myszkami optycznymi, jak i laserowymi. Wykonano je z wytrzymałych, odpornych materiałów, które dokładnie przetestowano pod kątem komfortu i żywotności.

 

 SPECYFIKACJA[1] 
Strix DSPStrix Claw
 • Unikatowe, 5-biegunowe złącze słuchawek 3,5mm bez przesłuchu
 • Złącze 3,5mm audio/mic dla urządzeń mobilnych i PS4
 • Złącze USB dla komputerów PC i Mac
 • Neodymowe przetworniki 60mm
 • Odczepialny, jednokierunkowy mikrofon
 • Eliminacja ponad 90% szumów otoczenia
 • Dolby? Headphone, Dolby? Pro-Logic IIx, wzmacniacz słuchawkowy, profile Game Spectrum

 

 • Pojedyncze, pozłacane złącze USB
 • Czujnik optyczny PMW3310DH-AWQT
 • 5000dpi / 130 cali na sekundę
 • Waga 110g (bez kabla)
 • Kabel 2m
 • Działa z Microsoft? Windows? XP / Vista / 7 / 8
Strix Tactic ProStrix Glide Control / Speed
 • Pojedyncze, pozłacane złącze USB
 • W pełni mechaniczne przełączniki Cherry MX o żywotności 50 milionów naciśnięć
 • Podświetlane na pomarańczowo klawisze, cztery poziomy intensywności
 • Możliwość skonfigurowania 21 klawiszy (13 dedykowanych klawiszy macro + 8 przełączanych klawiszy macro/funkcyjnych (F1-F8))
 • Nagrywanie makr „w locie”
 • Dwa tryby: sprzętowy plug-and-play oraz programowy
 • Tryb gry (wyłącza klawisz Windows)
 • Tryb macro (ustawia klawisze F1-F8 jako klawisze makr)
 • Powierzchnia 400x300mm
 • Komfortowa głębokość 3mm
 • Waga 219g (Glide Speed); 208g (Glide Control)

Pełna specyfikacja jest dostępna na stronie www.asus.com

[1] Specyfikacje, zawartość i produkty mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Mogą też różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od aplikacji, sposobu użycia oraz innych czynników.

 

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.