Stasis to izometryczna gra przygodowa czerpiąca pełnymi garściami z klasyków gatunku – twórcy zwracają uwagę zwłaszcza na rewelacyjne The Dig od Lucas Arts. Studio The Brotherhood na swojej stronie Kickstarter obiecuje nam powrót do złotych czasów przygodówek z fabułą i klimatem na najwyższym poziomie. W grze wcielamy się w jednego z członków załogi – Johna Marachecka, który musi rozwikłać czekające na niego zagadki aby ocalić swoją rodzinę – przy okazji staje na drodze tajemniczej organizacji przeprowadzającej makabryczne operacje i testy na ludziach.

Sama gra zapowiada się naprawdę wyśmienicie, nie tylko pod względem ciasnego, dusznego klimatu – izometryczna grafika i ręcznie malowane tła czynią z niej produkcję piękną również od strony artystycznej.

Widać, że twórcy traktują sprawę poważnie a prace nad grą idą pełną parą. Na stronie zbiórki udostępnili nawet krótkie demo w wersji alpha, które możne pobrać każdy – bez względu na to, czy wpłacił jakąś sumę czy nie.

O jakości tej produkcji może poświadczyć również fakt, że muzykę skomponuje sam Mark Morgan – niesamowity kompozytor odpowiedzialny za muzykę do m.in. Zork Nemesis, Zork Grand Inquisitor, Planescape Torment, Fallout 1, Fallout 2, Fallout: New Vegas, Wasteland 2Project Eternity oraz Torment: Tides Of Numenera.

Sama zbiórka potrwa jeszcze 4 dni, ale już teraz z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że zakończy się sukcesem (w chwili gdy piszę te słowa do osiągnięcia zamierzonego pułapu 100tys. dolarów, brakuje nieco ponad 1,5 tys.)

                                                                                                    

    

MORE SCREENSHOTS & MEDIA ON OUR SITE

The Environments:

SOME OF THE UNIQUE AREAS FOR YOU TO EXPLORE

Muzyka – Mark Morgan

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.