The War of Mine – nasza osobista, prywatna wojna to wizja nowej gry warszawskiego 11bit studios. Ostatnio zapanowała moda na gry z elementami survivalu (pisałem niedawno np. o Nether oraz Survarium)

W przypadku The War of Mine (lub w skrócie – TWOM) wcielamy się w rolę cywila żyjącego w mieście ogarniętego zbrojnym konfliktem. Na pierwszym zwiastunie nie zobaczymy niestety żadnych elementów rozgrywki jednak można śmiało założyć, że gra będzie przedstawiona właśnie w ten brudno-szary, nostalgiczny sposób.

Jeśli chodzi o moje nadzieje, to już w jednym z ostatnich odcinków Apogeum Nicości mówiłem o tym, że konflikt zbrojny przedstawiony z perspektywy cywila mógłby być naprawdę ciekawym pomysłem. Obecnie wiadomo, że The War of Mine będzie połączeniem gry taktycznej oraz survivalowej – będziemy musieli zdecydować który z naszych ocalałych otrzyma lekarstwa, kto dostanie więcej racji żywnościowych a kto ma stanąć na czatach. Co więcej, jeśli postać umrze – to już bezpowrotnie.

Póki co wiadomo, że gra będzie dostępna na PC i urządzeniach mobilnych jeszcze w tym roku – jednak twórcy nie zdradzają kiedy dokładnie ani ile gotowy program ma kosztować. Tak więc czekamy 😉

The War of Mine

The War of Mine

The War of Mine

Oficjalna strona: http://www.11bitstudios.com/games/16/this-war-of-mine

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.