AktualnościGry Niezależne

Trine 3 znów oczarowuje

By 18 kwietnia 2015 No Comments

Trine 3 – Artifacts of Power pojawił się nagle i bez żadnych wcześniejszych przygotowań i długotrwale nakręcanego hype-u. Zresztą nie wiem po cóż Finowie z Frozenbyte mieliby nakręcać jakikolwiek hype, skoro trailery i pierwsze minuty z rozgrywki mówią same za siebie a nauczeni doświadczeniem z przeszłości możemy spodziewać się gry najwyżej jakości.

Co nowego? Sporo! Przede wszystkim dwuwymiarowa logiczna platformówka uzyskała trzeci wymiar. Tak jest! W Trine 3 będziemy przemierzać magiczne królestwo wzdłuż, wszerz i wgłąb – co otwiera wiele ciekawych możliwości technicznych i odświeża lekko zapomniany gatunek platformówek 3d (przecież każdy zagrywał się kiedyś w Banjo-Kazooie lub Crash Bandicoot).

Jak widzicie (i słyszycie) Trine 3 wygląda i brzmi piękniej niż kiedykolwiek. Nawet nie wyobrażam sobie jak dużo pracy trzeba aby stworzyć tak bogaty i szczegółowy świat. Pracy i pasji – bo od czasów pierwszego Trine z gier stworzonych przez Frozenbyte aż bije od radości i energii tworzenia.

Po rewelacyjnej jedynce, genialnej dwójce – oraz świetnym dodatku i wielu fantastycznych aktualizacjach (takich jak darmowa wersja Trine 1 Enchanced Edition) – jestem całkowicie spokojny o tę serię. Nie mam wątpliwości, że Finowie znów stworzą imponującą grę.

 

Kiedy zagramy w Trine 3? Już niedługo – poniżej możecie sprawdzić szczegóły:

Developer:

Frozenbyte
Based in Helsinki, Finland

Premiera Trine 3 :

Steam Early Access – 21 kwietnia, 2015

Platformy:

PC, Others TBA

WWW:

trine3.com

 

O Frozenbyte:

Frozenbyte ? fińska firma produkująca niezależne gry komputerowe założona w 2001 roku z siedzibą w Helsinkach. Studio liczy około 20 osób.

Pierwszym produktem studia była wydana w 2005 roku gra Shadowgrounds na system Microsoft Windows, która w 2007 roku doczekała się kontynuacji o nazwie Shadowgrounds Survivor. W 2009 roku firma IGIOS stworzyła porty gier Shadowgrounds i Shadowgrounds Survivor na Linuksa, które zostały wydane przez Linux Game Publishing. Największym sukcesem studia jest seria Trine, która składa się z dwóch części wydanych w latach 2009 i 2011.

12 kwietnia 2011 roku rozpoczęła się sprzedaż pakietu Humble Frozenbyte Bundle, który zawierał pięć gier studia Frozenbyte, w tym Trine, Shadowgrounds i Shadowgrounds Survivor w wersjach na platformy Microsoft Windows, OS X i Linux. Zawierał także działającą wersję oraz kod źródłowy nieukończonej gry Jack Claw oraz pre-order nadchodzącej gry Splot.

6 września 2012 roku studio wydało zawartość do pobrania do gry Trine 2 o nazwie Goblin Menace, a w listopadzie 2012 roku port gry Trine 2 na konsolę Wii U o nazwie Trine 2: Director’s Cut zawierający podstawową grę z dodatkiem. W październiku 2014 roku studio poinformowało, że seria Trine na wszystkich platformach sprzedała się w ponad 7 milionach egzemplarzy. 23 października 2014 roku Frozenbyte wydało grę platformową Splot. Obecnie studio pracuje nad Trine 3: The Artifacts of Power, ponadto w przyszłości chce stworzyć nową markę. (źródło)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.